Sluneční brýle dle typu vaší tváře

Brýle jsou nezbytné, chrání oči před slunečním zářením a pokožku kolem očí před stárnutím, čili před předčasným vznikem vrásek. Brýle jsou mimo jiné, i módním doplňkem k oblečení. Naším štěstím je, že producenti se ve svých nabídkách předhánějí. Co se cen týče, mnohdy může cena značkových brýlí dosahovat ceny kvalitních šperků. Víte, jak si vybrat ty správné brýle, které se hodí k tvaru vašeho obličeje?

Tvar
Je nejdůležitější, samozřejmě kromě kvality skel a UV filtrů. Když najdete tvar hodící se k vaší tváři, vyberte si barvu a styl. Důkladně vybrané brýle vám poslouží déle než jednu sezónu.

Čtvercová tvář
Kulaté nebo oválné rámy. Zaoblené tvary změkčí ostré rysy tváře.

Kulatá tvář
Čtvercové nebo obdélníkové rámy. Kulaté tvary nejsou vhodné, vypadali byste jako měsíc v úplňku.

Oválná tvář
Tvář takového tvaru je rovnoměrná, brýle se vybírají nejjednodušeji, protože jí svědčí téměř všechny, ale nesmějí prodlužovat tvář. Obdélníkové a tlusté rámy udělají oválný obličej opticky širší a kratší.

Trojúhelníková tvář
Oválné rámy se zaoblenými dolními hranami, opticky zjemní špičatou bradu.

Barva
Tu si vyberte podle odstínu vaší pokožky a barvy vlasů.

Světlá pokožka
Co řeknete na modrou barvu? Vhodné jsou také: bílá, černá lesklá, švestková, růžová. Zelená barva se hodí zejména k zrzkám. Vyberte si metalické, lesklé rámy.

Tmavá pokožka
Barvy pro vás: khaki, granátová, červená, oranžová, zlatá, hnědá, měděná.

Zraková vada
Pokud nosíte dioptrické brýle, vyberte si sluneční brýle s optickou ochranou a filtrem. Budete mít jistotu, že skla a filtr jsou kvalitní. Problémem může být jen značně menší výběr rámů.

Naše rada: Sluneční brýle by vás neměly tlačit na nose a zanechávat na něm otisk. Totéž platí pro uši, brýle nesmějí být nepohodlné. Nožičky na rámu musí být pevné, ale nesmí být těsné. Většina rámů lze vyprofilovat, proto je lépe kupovat sluneční brýle v oční optice.